Můj příběh

Mé jméno je Renata Pelcová, jsem průvodkyní vědomým rodičovstvím, lektorkou znakování s miminky a batolaty a autorkou projektu Rodičovství se srdcem na dlani.​​​​​​​​

Má cesta vědomým rodičovstvím začala po narození mé první dcery a sama moc dobře vím, jaké to je:​​​​​​​​
💔 Když nerozumíme potřebám dítěte a zoufale se snažíme pochopit, co jeho pláč znamená. ​​​​​​​​
💔 Když reagujeme na dítě tak, jak jsme nikdy nechtěli.​​​​​​​​
💔 Když nám dojde, že nestačí chtít jednat vědomě, respektujícím způsobem.​​​​​​​​

Já si tím prošla a našla jsem cestu, jak už neprohlubovat nepochopení dětí a rodičů. ​​​​​​​​
A právě o to více jsem vděčná za to, že můžu dělat to, co dělám a zejména jak. ​​​​​​​​
Komunikaci s dětmi se věnuji už od narození.​​​​​​​​
Pozornost věnuji vývoji dětského mozku.​​​​​​​​
Pomáhám rodičům přijmout, jací jsou a přepisovat vzorce chování, které jim už neslouží. ​​​​​​​​
​​​​​​​​
Kdybych si touto cestou neprošla, neměla bych možnost svým klientům rozumět tak, jak jim dnes rozumím. ​​​​​​​​Poslední čtyří roky jsem měla možnost pomoci více, než 10 000 rodinám lépe rozumět sobě i svým dětem

Často jsou to ženy a muži, kteří sami řeší své dětství a následky výchovy svých rodičů. Jakkoliv to dělali nejlépe, jak uměli, mocenská výchova je u nás silně zakořeněná a z toho pramení velká řada zranění. 

Tito rodiče se učí, co stojí za chováním, které se jim spouští v silné emoci. Proč je pro ně tak těžké nechválit, nemanipulovat, netrestat a nesoudit. Když vidím, jak ty samé rodiny doslova rozkvétají díky mé práci, cítím velké naplnění a chuť dělat ještě větší kroky k vědomému rodičovství.

Já si tím prošla a našla jsem cestu, jak už neprohlubovat nepochopení dětí a rodičů. ​​​​​​​​
A právě o to více jsem vděčná za to, že můžu dělat to, co dělám a zejména jak. ​​​​​​​​
Komunikaci s dětmi se věnuji už od narození.​​​​​​​​
Pozornost věnuji vývoji dětského mozku.​​​​​​​​
Pomáhám rodičům přijmout, jací jsou a přepisovat vzorce chování, které jim už neslouží. ​​​​​​​​
​​​​​​​​
Kdybych si touto cestou neprošla, neměla bych možnost svým klientům rozumět tak, jak jim dnes rozumím. ​​​​​​​​Poslední tři roky jsem měla možnost pomoci více, než 7000 rodinám lépe rozumět sobě i svým dětem

Co říkají moji klienti

„Máš pocit, že tvoji nejbližší hodnotí tvé mateřství, kladou na tebe nároky, kterým chceš mermomocí vyhovět a tím vším se vzdaluješ sama sobě? Každý den znovu a znovu čelíš výzvám lépe porozumět svému miminku, a přesto na konci dne máš pocit neúspěchu a vyčerpání? Všude kolem čteš o bezpodmínečné lásce k dítěti a ty sama ten pocit neumíš uchopit?

Právě Tobě chci ze srdce doporučit program Partnerská komunikace s dětmi. Vytvořila ho krásná inspirativní bytost, která ti vstoupí do života a podpoří tě na cestě k porozumění nejen tvému milovanému miminku, ale především k porozumění sobě samé. Připrav se na to, že budeš místy plakat, mít husí kůži, ale především budeš zaplavena pocitem odhodlání a laskavosti. Partnerská komunikace je láska. Rodičovství se srdcem na dlani je láska.”

Martina T.

"Pro me bylo uz prvni AHA, ze kurz mel obrovsky presah do celkove komunikace a pristupu k detem. Delala jsem uz jeden kurz Znakovani a to bylo opravdu jen o jednotlivych znacich, co jak ukazat, co to znamena. Spise nez AHA to tedy je VELKE WOOOW. 

Kratce po narozeni syna se mi trochu zhroutil svet, kdyz mi doslo, ze uz nejak nemam omezeny cas a prostor PRO SEBE - tedy sebevzdelavani, cviceni, cteni. A ze me tak nejak moje role mamy sesadila z toho " zenu", ktery jsem si predtim tak deset let budovala.

A diky tobe Renco mi doslo, ze jsem prave vstoupila do casove neomezeneho kurzu seberozvoje, ktery ma asi nejvetsi grady, co jsem dosud na vsech moznych ( a ze jich bylo) kurzech zazila 🙂 a to me nesmirne pohani, motivuje, inspiruje a prinasi mi obrovskou radost."

Zuzana F.

Co o mně ještě nevíš

Od malička jsem měla ráda děti. Tak nějak jsem cítila, že je to něco, co mě má v životě provázet. Jeden čas jsem tvořila volnočasové aktivity pro rodiče s maličkými dětmi a tam jsem slyšela, jakým způsobem mluví rodiče se svými dětmi. To byl jednoznačně další impulz k tomu, abych založila Rodičovství se srdcem na dlani.

Když jsem se zamýšlela nad tím, jak uchopím komunikaci s prvním miminkem, napadlo mě, zda je možné rozumět si dřív, než bude mluvit. Objevila jsem znakování. Později jsem se přesvědčila, jakou sílu tenhle způsob dorozumívání má. Ta radost, že si rozumíme, že mohu znát myšlenky svého dítěte, které by je ale minimálně další rok nebylo schopno zformulovat do slov, byla nepopsatelná. U druhé holčičky jsme komunikaci díky znakování posunuly na snovou úroveň.

Postupem času jsem díky spolupráci s rodinami vytvořila program Partnerská komunikace s dětmi, ve kterém se věnuji tématům vzorců chování, seberozvoje, nenásilné komunikace, vnitřních hranic, vzájemnému respektu, práci s chybami, vytváření návyků u dětí a mnoho jiného. 

Přeji si, abych mohla rodičům a jejich dětem předat klid a sílu v podobě partnerské komunikace s dětmi znakování s nimi. Aby cítili to krásné napojení. Je jedno, jak staré máte děti, chcete s nimi být parťáci a víte, že jejich chování je vaším zrcadlem? Právě pro vás jsem tu já a Rodičovství se srdcem na dlani.

Služby

Čekáš své první miminko, nebo jsi zkušený rodič a chceš podpořit zdravý psychický vývoj dítěte? Vyber si z nabídky služeb.