Objev kouzlo porozumění si s dětmi - přestože ještě nemluví a podpoř vývoj artikulované řeči

Znakováním 
ke komunikaci snů

videokurz pro rodiče dětí od 0 do 3 let

Co je to znakování s miminky a batolaty?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
 • Jsi frustrovaná z toho, že nevíš, co tvé dítě chce?
 • Chceš dát svému dítěti možnost se vyjádřit, přestože ještě plynule nemluví?
 • Toužíš své dítě naučit říct si o pomoc bez zbytečného pláče a křiku? 
 • Ráda podpoříš své dítě v rozvoji artikulované řeči?

Rozumím ti. Zažívala jsem to samé. 

Jmenuji se Renata Pelcová a jsem autorkou projektu Rodičovství se srdcem na dlani. Za poslední 4 roky jsem měla tu čest provázet už více než 10 000 rodin na cestě blíž k sobě i svým dětem. Tobě ráda pomohu také. 

Díky znakování s miminky a batolaty rodiče v mých kurzech zažívají doslova napojení na své děti. Jsou si skutečně blíž. Rozumí potřebám svých dětí, které ještě nemluví a shodují se v tom, že bez naší společné cesty by si se svými dětmi bevyli tak blízko. 

Media, ve kterých jste mě mohli vidět

Není to jen zkušenost rodičů, ale i vědecké studie, které ukazují na prospěšnost znakování s miminky a batolaty.

Za posledních 40 vznikly desítky vědeckých výzkumů napříč americkými univerzitami. Všechny jednoznačně prokázaly pozitivní vliv na vývoj IQ, emoční inteligence dětí, schopnost socializovat se, navazování vztahů či kvalitu slovní zásoby. 

Díky znakování s miminky a batolaty posiluji schopnost dítěte lépe chápat svět, který prožívá a následně mluvit o tom, co ho trápí, bolí, čeho se bojí, po čem touží, co cítí aj. Přestože ještě nemluví artikulovanou řečí.  

Přidej se k dalším znakujícím rodinám a dopřej si kouzlo znakování s dětmi spolu s poznatky z vývojové psychologie.

Znakování s miminky a batolaty je vhodné pro rodiče malých miminek i starších dětí, které ještě plynule nemluví. 

Co říkají znakující rodiče? 

"Líbí se mi, že Renča podává znakování jako neomezené. Ať už počtem znaků, smyslem znaků i smyslem celého znakování. Ukazuje nám, že jde znakováním podpořit u dítěte vývoj řeči, vyjadřování, inteligenci, kreativitu a jak jsou vlastně ty děti dokonalý. Vše umí krásně a jednoduše vysvětlit, poradit a podpořit. Jde do hloubky a není to jen plochý seznam znaků. Na konci zjistíte, že znakování bylo v kurzu spíš takovou třešničkou na dortu a že se na svoje dítě teď díváte úplně jinak, než na začátku."
Lucie
"Obrátila jsem se na Renču, když mé dceři bylo půl roku. O znakováni jsem slyšela od kamarádky, ale nevěděla jsem, jak na to. Díky čtyřtýdennímu kurzu od Renči jsem se lépe napojila na sebe a svou dceru. Renča mě naučila být více autentická a věřit sama sobe a naslouchat své dceři. Kurz je vhodný pro každého, kdo chce být blíže svým dětem a být v partnerském vztahu s nimi."
Lenka

Jak ti znakování s dětmi pomůže v běžném životě?

 • Naučíš se vidět, co má tvé dítě doopravdy na srdci. Přestaneš předjímat, co si myslí, cítí, přeje, potřebuje, ale také například, čemu se směje nebo co ho aktuálně trápí a bolí.
 • Začneš komunikovat s děťátkem partnersky, už nikdy tě nebude limitovat neporozumění svému děťátku. Váš vztah bude inspirací pro rodiče ve vašem okolí.
 • Poznáš, na co všechno je tvé děťátko zralé a nebudeš ho brzdit ve vývoji. Naučíš se, jak komunikovat situace, ve kterých tě nyní přepadá obava ze zranění či jiných následků.

Co přesně ve videokurzu získáš?

 • Členská sekce na webu
  Po uhrazení platby máš okamžitý přístup k videím v členské sekci na webu, ve kterých tě provedu znakováním tak, aby bylo jejich zavádění učinné. 
 • Vývoj artikulované řeči
  V rámci kurzu získáš zásadní informace, jak podpořit vývoj artikulované řeči svého dítěte a co dělat, když se řeč nerozvíjí podle tvých představ.
 • Inspirace pro náročné rodičovské situace
  Inspirace celých náročných situací, které řeší každý rodič: návštěva lékaře, kousání při kojení, noční buzení, hygienu dětí, zpracování denních emocí, rozdíl mezi dát a půjčit a další.
 • Podpora dalších znakujících rodičů
  I ty můžeš být součástí uzavřené FB skupiny znakujících rodičů Se srdcem na dlani. Dopřej si podporu podobně smýšlejících rodin.

Co říkají rodiče o znakování s miminky a batolaty

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
"Pro me bylo uz prvni AHA, ze kurz mel obrovsky presah do celkove komunikace a pristupu k detem. Delala jsem uz jeden kurz Znakovani a to bylo opravdu jen o jednotlivych znacich, co jak ukazat, co to znamena. Spise nez AHA to tedy je VELKE WOOOW"
Zuzana
"Reni, jsem z toho znakování nadšená, Terez přidává každý den pomaličku nový znak. Je to super, vůbec bych to nečekala, hlavně když ji to ukazuji jen třeba dvakrát tak nereaguje jako kdyby nevnímala a v nečekané chvíli mi to ukáže sama. Hlavně i ona má radost že ji rozumím. Připadá mi teď ta mateřská smysluplnější, nebo nevím jak to popsat, tohle to úplně osvěží 🥰🥰 Dnes ukázala poprvé mlíčko a já skákala do stropu radosti 😍"
Olga

Cena kurzu 

2 880 CZK 

 

I ty můžeš pocítit radost z porozumění svému děťátku dřív, než začne plynule mluvit a podpořit rozvoj artikulované řeči ruku v ruce s poznatky z vývojové psychologie

Videokurz Znakováním ke komunikaci snů je pro tebe, pokud:

 • Chceš vědět, jak tvé děťátko skutečně prožívá svůj svět.
 • Toužíš podpořit své dítě v souladu s jeho vývojovými fázemi a vývojem osobnosti.
 • Nebo se chceš naučit s dítětem komunikovat situace, ve kterých tě nyní přepadá obava ze zranění či jiných následků.

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY

Pro koho je znakování s dětmi?

Znakování s dětmi je vhodné pro pečující osoby dětí, které ještě plynule nemluví.

Od kdy mohu začít s dětmi znakovat?

Znakovat mohu od narození. Díky tomu dávám dítěti moc začít ve chvíli, kdy je připravené. Jedno dítě začne být samo aktivní ve čtyřech měsících, jiné v šesti, další v roce. Všechny varianty jsou v pořádku.

Je znakování pro děti, kterým byl rok, dva?

Rozhodně ano. Tak velké děťátko si v rámci svého vývoje nese už řadu frustrací z neporozumění. Znakování uvolňuje celé napětí a dítě si dokáže říct o pomoc.

Co je to opožděný vývoj řeči?

Naše děti jsou jedinečné, stejně tak jejich vývoj. Věk, kdy začne dítě mluvit, se nedá určit. Jsou děti, které poprvé promluví později, než je běžné. Věk tři, čtyři nebo i pět let není výjimečný. Důvodem je opožděný vývoj řeči. Řečové centrum dítěte není připravené. Přesto dnes a denně prožívá situace a emoce, které chce sdílet. Proto je znakování skvělý nástroj, jak ulevit přetlaku děťátka.

Je znakování pro každé dítě?

Ano, ze své praxe vím, že při správném zavedení znaků si komunikaci užívají všechny děti.

Co v kurzu získáš?

V členské sekci na webu tě čekají krátká videa, kde tě provedu znakováním s dětmi od teorie po praxi. Pravidelný měsíční newsletter, ve kterém proberu jednotlivá témata, která s dětmi prožíváme, díky tomu získáš každý měsíc nový impuls a inspiraci.

Kolik mi zabere znakování času?

Vše si nastavíš podle svých časových možností, materiály máš k dispozici po dobu dvou let.

Může znakovat je jeden rodič?

Ano, dítě se přirozeně adaptuje na své prostředí. Využívá znaky, které slouží, stejně tak se dál rozvíjí řečové centrum. Rodič, který neznakuje si zkrátka počká na slova.

Znakují vícejazyčné rodiny?

Ano, vícejazyčné rodiny využívají znakování s miminky a batolaty pro lepší porozumění, zatímco si dětský mozek osvojuje zákonitosti jednotlivých jazyků.

Kdo vás bude kurzem provázet?

Jmenuji se Renata Pelcová, ve svém projektu Rodičovství se srdcem na dlani provázím rodiče k porozumění si s dětmi a zkvalitnění komunikace napříč rodinou. Díky poznatkům z psychologie a seberozvoji prochází moji klienti procesem, ve kterém jsou blíž sobě i svým blízkým.

Rodičovství je náročné a není samozřejmé, že z nás budou skvělí rodiče. Ta práce na sobě za to rozhodně stojí. Naše děti si to zaslouží.

Mými kurzy a programy už prošlo přes 10 000 rodin. Na začátku bývá frustrace z neporozumění, na konci blízkost s dětmi. 

S láskou Renča

Co tě v kurzu čeká