on-line videokurz pro rodiče dětí 0-6 let

První krok ke spokojenějšímu rodičovství

Poznej, co ti brání být spokojenějším a šťasnějším rodičem 

Je ti to podobné? 

Nevíš, co tě vede k reakcím na své dítě, které tě potom mrzí?

Dnes a denně prožíváš se svým děťátkem situace, které končí frustrací a vztekem na obou stranách?

Přeješ si najít cestu ke vzájemnému porozumění?

PRVNÍ KROK KE SPOKOJENĚJŠÍMU RODIČOVSTVÍ

JE TU PŘESNĚ PRO TEBE

Reference na videokurz

Kurz mi pomohl se vnitřně uvolnit a uklidnit, zjistila jsem, proč mi naskakují reakce, které nechci. Jsem schopná jednodušeji reagovat na dítě v souladu sama se sebou, protože si uvědomuji vzorce chování, přirozeněji komunikuji mé pocity a emoce a dítě na ně reaguje. Pláč a napětí se oboustranně snížili na minimum. Kurz ovlivnil pozitivně mé interakce s dítětem ale i s partnerem. Připadám si teď mnohem více sama sebou.
Hana C.
Máš krásný vztah k dětem i nám rodičům, máš pochopení i vysvětlení proč se to děje a co se nám vše v hlavě děje a to je super. Jsi též úžasně nabitá energií a je vidět, že si rodičovství užíváš i přes všechny nástrahy. Obdivuji Tě, že máš ještě tolik energie tvořit takové zázraky pro nás rodiče v nesnázích.
Lenka N.

Co můžeš udělat ty pro lepší prožívání rodičovské role? 

Vztah se svými dětmi si tvoříme od samého začátku. A dovol mi říct jednu zásadní věc, jestli je rodičovství náročné teď, nebude časem snazší bez vědomého přístupu k sobě i svým dětem.

PRVNÍ KROK KE SPOKOJENĚJŠÍMU RODIČOVSTVÍ

JE TU PŘESNĚ PRO TEBE

Na konci kurzu uvidíš emoce svého dítěte z jiného úhlu pohledu. Rozpoznáš nejen větší množství příčin vzteku, ty jim i porozumíš. Díky tomu budeš svému dítěti mnohem blíž i ve chvílích, které jsou pro tebe teď velkou výzvou.

"Po celá staletí jsme používali výchovné metody,
aniž jsme cokoli tušili o jejich možném
dlouhodobém vlivu na vyvíjející se dětský mozek."

Margot Sunderland

Co se v kurzu naučíš

Teorie tří mozků

Jak pracuje náš mozek ve chvíli, kdy jsme v silné emoci? Kdy můžeme zase racionálně myslet? A jak to mají naše děti?

Dopad komunikace a výchovy na dítě

Jakým způsobem s našimi dětmi mluvíme, to bude jednou jejich vnitřním hlasem. Jak o sobě přemýšlíš ty?

Studie dětského mozku

Znát zákonitosti vývoje dětského mozku nám umožňuje nezraňovat vlastní děti a lépe jim rozumět.

Empatie u dětí

Empatie je nám vrozená z 10%. Vše ostastní je výchova. Poznej, jak podpořit psychický vývoj dítěte tak, aby s něj vyrostl empatický a sebevědomý člověk.

Rodičovské postoje

Jak si jako rodiče volíme, jak budeme jednat s našimi dětmi? Proč je možné, že na své děti působíme jinak, než jsme si na počátku rodičovství přáli.

Osobnost a temperament dětí

Dovol svému dítěti být takové, jaké skutečně je. Přijímáš jeho temperament a osobnostní proměné bezpodmínečně?

Co spouští vztek u dětí

Když se děti chovají nevhodně, má to řadu příčin. Pokud tohle chápeš, lépe samotné situace řešíš. Nenaskočíš na emoci dítěte, dáš si od ní odstup.

Proč jsou záchvaty vzteku důležité

Naučím tě, proč je žádoucí, aby tvé dítě mohlo projevit své emoce. Také, jak se při záchvatech vzteku významným způsobem formuje mozek.

Dva typy záchvatů vzteku

Povím ti, jak poznat úzkostný nebo neronovský typ. Také na co se při každém ze záchvatu děje v dětském mozku. Každý z nich totiž vyžaduje jiný přístup rodiče.

Jak na záchvaty vzteku reagovat

Nauč se vidět vztek dítěte ze všech úhlů pohledu. Díky tomu se dokázat rozhodnout bez vlivu vlastních emocí, jak se zachováš, když tvé dítě cítí vztek.

Poznej principy, které ovlivňují jednání tvé i tvého děťátka. Díky tomu si začneš volit, zda tě stáhnou automatické reakce do pasti, která vede k narušení důvěry a vztahu s tvým dítětem.

Naše emoční reakce jsou uložené hluboko v nás. Není to vědomé. Proto jsme schopni cítit k dětem vztek, zlobu, odpor, nenávist, chuť jim ublížit, nebo je manipulovat. 

Cítíš, že je čas na změnu?

přidej se do kurzu

PRVNÍ KROK KE SPOKOJENĚJŠÍMU RODIČOVSTVÍ

Zeptala jsem se rodičů, kteří kurzem prošli, co na něm bylo nejlepší

"Jednoduchý popis toho, jak funguje dětský mozek, co se s ním při vzteku děje. Za jsou dva druhy vzteku a na každý je potřeba jinak reagovat. Nejdůležitější je naše přítomnost, aktivní naslouchání a neodsuzovani dítěte plus, že naše reakce většinou vychází ze zažitých vzorců chování z mládí. Celkově kurz změnil můj pohled na vztek dítěte a přístup k němu. Už se na něj nedívám, že je to něco co je špatně, nedělá se to a nesnažím se dítě "umlčet". Nechám holky prožít své emoce a pokusím se jim s tím pomoct.
Pavla W.
"Díky za pohled, jak změnit výchovu svého dítěte, naučit se s ním být parťak, ne ho lámat nebo uplácet, nebát se sdílet a mluvit, vytvářet bezpečné prostředí pro vývoj, neopakovat chyby minulých generací. Že to není hned a vyplatí se na sobě pracovat, přinese to ovoce. Moc se mi to líbilo a jsem odhodlaná na sobě zapracovat, abych své dceři dala víc. Jsi skvělá osobnost a doufám, že jednou budu tak daleko jako Ty 😉 ."
Pavlína J.
"Získala jsem spoustu informaci o fungování dětského i svého mozku. Změnilo mi to pohled na to, jak lze nahlížet na vztek. Pro mě je to další kousek skládačky po kurzu o znakování a před očekávanou partnerskou komunikacií:-).
Martina K.
"V krátkých videích jsem se dozvěděla základní informace o dětském mozku, vlivu povah, temperamentu a postojů na vztek dítěte a jak se vztekem pracovat. Většina informací byla pro mě nová, ale byly pro mě srozumitelné a souznila jsem s nimi. Byly podané poutavě a lidsky. Dokázala jsem si je spojit se svou dcerou, některé naše situace začaly dávat větší smysl. Z videí na mě dýchalo srdce, laskavost, přátelskost.j Jko poslouchat dobrou kamarádku."
Marie B.

Jak bude videokurz probíhat?

Videokurz si procházíš vlastním tempem. Přístup ti zůstává po dobu 6 měsíců. 

Co je součástí kurzu?

  • Videa na témata:
    Teorie tří mozků, Jaký vliv má komunikace a výchova na vývoj dítěte, Výsledky studií dětského mozku, Empatie u dětí, Rodičovské postoje, Osobnost a temperament našich dětí,
  • Kurz první pomoc při vzteku dítěte
  • Webinář jak vzorce chování ovlivňují výchovu našich dětí

Jaké jsou k programu bonusy?

  • webinář Jak vzorce chování ovlivňují výchovu našich dětí
    Webinář už shlédlo přes 6000 rodin. 

Cena videokurzu 

Hodnota videokurzu je 4000 CZK

Cena videokurzu je 980 CZK

Kdo tě bude kurzem provázet?

Jmenuji se Renata Pelcová, ve svém projektu Rodičovství se srdcem na dlani provázím rodiče vědomým rodičovstvím. Díky poznatkům z psychologie a seberozvoji prochází moje klienti procesem, ve kterém jsou blíž sobě i svým blízkým

Když se narodila má první dcera, bylo to dokonalé. Mohla jsem ji pozorovat nekonečně dlouho a nepřestávalo mě fascinovat, že si vybrala za maminku zrovna mě. O to větší šok přišel, když se naše dny proměnily v permanentní pláč a stres. 

Když přišla na svět druhá holčička, opět jsem prošla peklem v podobě ztráty citové vazby na první dceru. Velmi rychle jsem pochopila, že tím, co nám pomůže, je autentičnost, seberozvoj a komunikace ve všech jejích podobách.

Díky všem osobním propadům po narození dětí jsem dnes o tolik bohatší a znalejší, že poslední roky jsou vlastně nekonečně krásné. Krom praxe se svými dětmi a klienty čerpám ze studia partnerské komunikace s dětmi či Školy psychologie. 

Rodičovství je náročné a není samozřejmé, že z nás budou skvělí rodiče. Ta práce na sobě za to rozhodně stojí. Naše děti si to zaslouží.

Mými kurzy a programy už prošlo přes 10 000 rodin. Na začátku bývá frustrace z neporozumění, na konci blízkost s dětmi. S láskou Renča 

Podnadpis